21.3.21

Jarní aktualizace (2021) Zoner Photo Studia X

Jarní aktualizace 2021 Zoner Photo Studia X se objevila v těchto dnech. Zoner pro nás připravil novinky, které určitě ocení každý fotograf. Jde o to, že nám zrychlí a zjednoduší práci s fotkami i videem. Zde je přehled toho, co je nového:

Kromě úpravy fotek se v Zoneru zaměřili i na populární editor videa. Není to ale jediná věc, kterou v ZPSX vylepšili. Jde hlavně o rychlejší práci s větším množstvím fotek. Ať už s vylepšeným přenášením úprav, porovnáváním fotek nebo možností připravit si větší množství fotek na Instagram na pár kliknutí.
Editor videa v Zoner Photo Studiu X se po nějaké době opět dočkal aktualizace. Kromě vylepšeného ovládání, díky kterému získáváme více možností při stříhání videa, se můžeme těšit i z možnosti upravovat obraz.
Díky vylepšené časové ose se stává navíc práce s videem ještě jednodušší než kdy dřív. Snadno lze srovnat kontrast, expozici, vyvážení bílé nebo třeba převést klip do černobílé. 
Další vylepšení, která autoři do Zoner Photo Studia X zapracovali, mají jednoho společného jmenovatele: rychlejší práci s větším množstvím fotek. Když upravujeme celý balík fotek z jednoho focení, je praktické, když si můžeme zkopírovat úpravy z jedné fotky na jinou. Nebo klidně na všechny fotky ve složce.
Snadněji a rychleji zvládnete přenos pomocí klávesových zkratek a praktických ikon zvládnete snadněji a rychleji. Jedním kliknutím přeneseme úpravy na všechny ostatní fotky ve složce nebo na všechny následující fotky. 
Snadno a  rychle můžeme přenést třeba jenom úpravy z vybraných sekcí pravého panelu z Vyvolat - snadno a rychle. Máme mnohem lepší kontrolu nad úpravou většího množství fotek. 
Pokud rádi sdílíme fotky na Instagramu, potěší nás funkce, která našim fotkám přidá rámečky. Díky nim se vyhneme ořezu. V naší galerii tak budou naše fotky na první pohled vidět celé, nebudou oříznuté do čtverce. Snadno vytvoříme i populární rámeček z rozmazané původní fotky.
Funkce Hromadného filtru (Ctrl+Q)si filtr si jednou nastavíme, uložíme a potom kdykoliv aplikujeme na libovolné množství fotek na pár kliknutí. 
K usnadnění práce při úpravě fotek došlo i při výběru nejvhodnější fotky  z několika podobných fotek. Při výběru fotky si vybereme, jestli je chceme vidět vedle sebe, nebo nad sebou. Pomocí klávesy Shift a myši můžeme u každé fotky upravit přiblížení a vybrat výřez. Zoner Photo Studio X si zvolený výřez navíc zapamatuje.
Svá alba na Zoneramě si teď může snadno vložit na svůj blog nebo webové stránky. můžeme si tak vytvořit na svém webu pěknou galerii, do které si vybereme fotky se všemi výhodami Zoneramy – t.j. pohodlné prohlížení a žádné kompromisy. Zonerama totiž naše fotky nekomprimuje.
O něco rychlejší je teď i katalog. Pohotověji teď reaguje na změny, které se odehrávají na všech vašich discích. Umí je rychleji zaznamenat a my tak v ZPSX pracujeme s takovým Katalogem, který odpovídá aktuálnímu stavu našeho systému.
Autoři ZPSX přidali podporu pro Apple iCloud. Přímo ze Zoner Photo Studia X se dostaneme ke svým fotkám na iCloudu. Můžete si je odtud nejen stahovat, ale také je na něj nahrává.
Jarní aktualizace potvrdí pozici ZPSX na prvním místě v žebříčku předních nástrojů soudobé fotografie.