19.9.20

Podzimní aktualizace ZPS X: lokální úprava barev, lepší modul Vytvořit, Varianty a mnoho dalších vylepšení

Zoner právě vydal podzimní aktualizaci Zoner Photo Studia X pro rok 2020. Obsahuje mejen celou řadu novinek, ale i spoustu vylepšení stávajících funkcí.
Letos je to již třetí aktualizace. Zoner Photo Studia X. Třetí aktualizace, kterou v Zoneru právě vydali, ty předchozí dvě doplňuje a dotahuje k dokonalosti. A samozřejmě přináší i spoustu dalších novinek.
- Lokální úpravy barev a křivek
S nástroji pro lokální úpravu barev získáváte absolutní kontrolu nad barvami na vašich fotkách. A když je potřeba výsledek ještě doladit, nezapomínejte, že lokálně můžete nyní upravovat i křivky.
- Různé varianty úprav jedné fotky
Barevná, nebo černobílá? Barvy takové, nebo úplně jiné? Nerozhodnost je běžná lidská vlastnost a my fotografové jí máme ještě dvakrát tolik. A proto přichází Zoner s Variantami.
Nově si můžete vytvářet virtuální kopie fotek, dělat na nich různé úpravy a potom se rozhodnout, která z nich je nejlepší.  Vytvořit můžete až 250 variant nedestruktivních úprav pro jednu fotku. 
- Volitelná intenzita presetu
Skvělá zpráva pro ty z vás, kteří rádi používáte populární presety nebo si tvoříte svoje vlastní. Nyní si můžete snadno nastavit intenzitu, s jakou se preset na fotce projeví. Fandíte decentnějším úpravám? S možností nastavit intenzitu presetu budete určitě spokojeni.
- Nová Luma křivka
Do modulu Vyvolat v Zoneru přidali zbrusu novou Luma křivku. Je lepší než stará RGB křivka v tom, že nemění sytost jednotlivých barev, ale pouze světlost jednotlivých pixelů.
- Automatické srovnání linií
Srovnání linií teď na fotce automaticky rozpozná linie a podle nich fotku narovná. Inteligentní mód navíc umí sám vyhodnotit, kdy už by došlo k nepřirozené deformaci objektů na fotce a úpravu tomu přizpůsobí tak, abyste s ní byli spokojeni.
- Vylepšená tvorba fotopředmětů
Tvorbu jednotlivých fotopředmětů v ZPSX zjednodušili a napříč celým modulem sjednotili ovládání. Usnadnili například hromadné vkládání / přetahování fotek ze spodního filmového pásu, což vám ušetří spoustu času.Vychvalované Rozložení strany přenesli i do ostatních fotopředmětů. To pomůže docílit pěkného a vkusného vzhledu vašich výtvorů. Ve fotoknihách také můžete snadno vkládat nové prázdné dvoustrany nebo pouhým kliknutím a tažením vyměnit jednu za druhou.
- Velmi důležité vylepšení je také to, že nyní můžete objednávat více fotopředmětů najednou (nebo klidně několikrát ten stejný). Ušetříte tak klikání navíc i peníze za poštovné. Věříme, že vás tato novinka potěší.
- Zdánlivá drobnost, kterou v podzimní aktualizaci najdete, by neměla zapadnout. Na první pohled teď uvidíte, které úpravy jste na fotce už provedli. V pravém postranním panelu jsou teď použité nástroje označené modrým bodem. To vám usnadní orientaci a ušetří čas. Když se tak budete k některé fotce vracet po delší době, stačí se podívat na panel a máte jasno