16.9.18

Podzimní aktualizace programu Zoner Photo Studio

ZONER software právě letos v září oslavuje 25. výročí založení firmy. Za toto období přináší řešení pro fotografy, počínaje Zoner Photo Studio, přes online galerii Zonerama až po magazín Milujemefotografii.cz a širokou nabídku fotopublikací. Je také předním poskytovatelem internetových služeb, souvisejících s prezentací na internetu a e-komercí. 
Zoner Photo Studio X právě nyní přináší  uživatelům další - podzimní - aktualizaci. Podzimní aktualizace přináší redesign modulu pro tvorbu videa s výstupem ve 4K Ultra HD kvalitě, možnost exportu a lepší organizaci presetů a integraci Zoner Photo Cloud v katalogu. 
Stručný přehled novinek:
- Tvorba pokročilého 4K Ultra HD videa
ZPS X se snaží uživatelům přinášet efektivní řešení pro úpravu fotek, ale nezapomíná ani na video. Video je nejen součástí každého fotoaparátu, ale je rozšířené i mezi uživateli dronů
ZPSX umožňuje přidat víc obrazových i zvukových stop a provádět pokročilejší úpravy. Hlavní částí uživatelského rozhraní je časová osa, do které je možné přidat nejen videa a fotky, ale i text a přechodové efekty. Fotky navíc mohou být sloučeny do časosběru, který umožňuje i přidání efektu pannování. Jednotlivé klipy se vkládají intuitivním “táhni a pusť” způsobem, dají se samostatně upravovat. 
- Mezi pokročilé funkce patří možnost definovat křivku prolínání obrazu a hlasitosti zvuku.
- Videa mohou uživatelé exportovat v různé kvalitě až do rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu. 
- Novinkou pro uživatele Windows 10 je podpora HEVC kodeku, který přináší úsporu až 50 % velikosti souboru.
- Organizace a sdílení presetů
Presety jsou skvělým způsobem, jak urychlit úpravu fotek, dodat jim unikátní vzhled a odlišit tak svou tvorbu od tvorby ostatních fotografů. Každý parametr uloženého presetu lze po aplikaci upravit a pochopit tak, jak vlastně úpravy fungují například při modifikaci křivek.
Nové vydání ZPS X přidává možnost organizování, importu a exportu presetů. Uživatel má možnost si označit často používané presety jako oblíbené, případně zvolit svoji strukturu složek a řadit presety například tematicky. Nástroj pro import a export ukládá presety do externího souboru. Zkoušet nové kreativní presety je jednodušší a stejně lehce se tak dají sdílet mezi uživateli.
- S vydáním nové verze ZPS X bude zveřejněný i extra balíček presetů. Uživatelé se mohou těšit na kreativní presety zaměřené na úpravu tonálního rozsahu a barev.
- Zrychlený Zoner Photo Cloud integrovaný v katalogu. V nové aktualizaci má uživatel možnost přidat Zoner Photo Cloud přímo do katalogu jako jiné složky, a to se všemi výhodami: prohlížením fotek offline, rychlým vyhledáváním a tříděním podle klíčových slov nebo lokací. Přidání Zoner Photo Cloudu do katalogu naleznete v nastavení katalogu i přímo v rozhraní Zoner Photo Cloudu.
- Optimalizovaný byl i systém nahrávání a rychlost uploadu. S novou aktualizací je možné nahrát disk s fotkami o velikosti 0,5TB do 48h. Je to skvělá hodnota v porovnání s konkurencí,” dodává Jan Kupčík.
- Podzimní aktualizace dále obsahuje další vylepšení a opravy chyb v Zoner Photo Studiu. 
Plná verze programu ZPS X včetně základního plánu Zoner Photo Cloudu s kapacitou 5 GB je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz.
(Zdroj: tisková zpráva 11. září 2018, Brno).