22.4.18

Timelapse v ZPS X - Digitální foto 4/18

Rozhýbejte svoje fotky aneb jak vytvořit timelaps video v ZPS X ( Zoner Photo Studio X.)
V dubnovém čísle časopisu Digitální foto (4/18) najdete velmi zajímavé a užitečné pojednání o jedné z možností využití českého programu Zoner Photo Studio X.
Zachytit neopakovatelný okamžik či situaci a ukázat jeho kouzlo. Přesně to je pro mnoho fotografu důvod, proč miluji právě focení. Jenže skoro každý alespoň občas zalituje, že se obrázky nehýbou a neukážou další vývoj. Řešení je přitom jednoduché - timelapse - video sestavené z jednotlivých fotografií.
Právě timelapse neboli časosběrné video je průsečíkem mezi fotografií a běžným videem. Umožní totiž déle trvající děj zaznamenat na fotografie, které potom složíte do videa. Vyplatí se fotografie editovat hromadně v Zoner Photo Studiu X. Máte tak jistotu, že úprava všech obrázků bude naprosto stejná.
Časosběr není jediná věc, kterou můžete v ZPS X v sekci Video vytvořit. Prakticky stejným způsobem jako timelapse v ní připravíte například klasickou prezentaci fotografií
Na rozdíl od časosběrného videa ale nastavte delší čas zobrazení jednotlivých obrázků. Zároveň můžete přidat přechodové efekty, které jednotlivé snímky v prezentaci oddělí.
Ve stejné sekci programu ZPS X, můžete také stříhat vlastní videoklipy. Stačí jen místo fotografii nahrát video či videa.
A samozřejmě můžete i fotografie a videa kombinovat. Záleží jen na tom, čím se chcete pochlubit.
Pokud se chcete o úpravě fotek v Zoner Photo Studiu dozvědět více. navštivte web Milujemefotografii.cz