29.11.17

Zimní aktualizace Zoner ZPS X

Firma ZONER právě ( 11. 2017 ) vydala aktualizaci, díky níž se Zoner Photo Studio X stává celosvětově prvním Windows editorem s podporou čtení a ukládání souborů v úsporném formátu HEIF. Zimní update přináší do programu také nové nedestruktivní nástroje Vyhlazovací štětec a Klonování struktury, které zajistí rychlou a přirozenou retuši portrétů. K vykreslení oblak pomůže nástroj Polarizace a volné šablony umožní tvorbu fotoknih podle vlastní fantazie.
Aktualizovaná verze programu ZPS X je již ke stažení na novinkové stránce: https://www.zoner.cz/photo-studio/novinky-2017-zima.aspx
Podrobnější informace:
Vyhlazovací štětec a Klonování struktury jsou dva nové retušovací nástroje modulu Vyvolat. Jeden je opakem druhého a dohromady tvoří mocný tandem, se kterým na pár tahů myší zdokonalíte portréty, aniž by ztratily cokoli ze své přirozenosti.
- Vyhlazovací štětec
je vhodný pro retuše ploch (tváře, čelo, nos)
vyrovná barevné přechody ale zachová strukturu kůže
je užitečný i pro vyhlazení pozadí a zvýraznění ústředního objektu ve fotce
- Klonování struktury
potlačí vrásky nebo odstraní jednotlivé vlasy spadlé do tváře
nahradí nežádoucí strukturu, ale zachová barvy
je součástí Retušovacího štětce ve Vyvolat
- Polarizační filtr najdete přímo v programu
Už nemusíte utrácet za polarizační filtr a následně se bát o jeho poškození. Nová funkce vám pomůže k dechberoucímu vykreslení modré oblohy ve vašich krajinářských fotkách.
- ZPS X jako první na světě uvádí možnost pracovat s HEIF soubory ve Windows. Fotky z vašich iPhonů tak v ZPS X nejen otevřete, ale také upravíte a uložíte jako jakýkoli jiný obrázek. Podrobné informace o HEIF a postup, jak ho v ZPS X zprovoznit, najdete na této stránce (v angličtině). HEIF je nový formát a jeho podpora je zatím experimentální. Proto doporučujeme fotky si předem důkladně zálohovat.
Práci s vrstvami posouváme na ještě vyšší úroveň
Zapracovali jsme na vrstvách a jejich maskách. Výsledkem je pět vylepšení, která vám ušetří čas.
- Výběr zdrojové vrstvy. Přesně určíte, ze které vrstvy se má klonovat při retuši. Už se vám tak nestane, že byste omylem nabrali již jednou vyretušované místo.
- Zrcadlové převracení vrstev. Každou vrstvu teď můžete zrcadlově převrátit. Vše najdete v nástroji Posun a transformace (V).
- Rozšíření práce s maskami a výběry. Masku snadno přidáte k výběru, odečtete nebo vytvoříte průsečík. Vše na jedno kliknutí z menu masky.
- Přesné rozměry výběrů. Obdélníkovému a elipsovému výběru nyní můžete zadat přesné rozměry nebo poměry stran.
- Rychlý výběr masky. S maskou a výběrem nyní můžete pracovat rychleji za pomoci klávesových zkratek.
- Volné úpravy rozložení fotoknih.Podobu vaší fotoknihy teď máte kompletně pod kontrolou. Kromě toho jsme pro vás připravili nové šablony pro nejčastější fotografické příležitosti (svatební, dětská, cestovatelská...).
- Přidávání dalších obrázků a textů
- Přesouvání, natáčení a změna velikosti fotek na stránce
- Možnost vypnout dekorace. Vrstvení fotek nad sebe a kontrola jejich pořadí
- Na přání firemních zákazníků: Katastrální mapy. V programu nyní můžete pracovat i s katastrálními mapami pro ČR. Stačí je aktivovat v nastavení GPS. U fotek se souřadnicemi zobrazíme také data z Registru územní identifikace, adres a nemovitostí.
- Rychlejší procházení fotek. Výrazně ušetříte čas při opakovaném procházení fotek, ZPS si nyní pamatuje 5 posledních velkých náhledů. 
- Plná podpora OneDrive
- Optimalizováno pro využití s On-Demand soubory uvedenými ve Windows Fall Creators Update. Fotky jsou přístupné ze ZPS X, ale šetříte místo na disku.
- Kalendáře na šířku. Všechny šablony kalendáře nyní vytisknete i na šířku. To oceníte nejen u fotek krajinek Kreslení nových typů čar
- Doplnění tvarů a šipek o čerchované, čárkované a jiné čáry.

Kvalitní a levné náplně do tiskáren od FillPointu.