6.9.17

Podzimní aktualizace ZPS X - rok od jeho vydání

Zoner Photo Studio X přichází s podzimní aktualizací, kterou završuje rok od svého vydání. Nedestruktivní modul Vyvolat získává retušovací nástroje, jež svými možnostmi nemají u jiných editorů konkurenci. Vrstvy úprav v modulu Editor uživatelům zjednoduší experimenty s expozicí, křivkami či úrovněmi. ZPS X už také umožňuje plnohodnotný střih videa, které lze volně kombinovat s fotkami i hudbou. 
Unikátní retušovací štětec v nedestruktivním modulu Vyvolat, jako první na světě dovoluje kombinaci více masek a zároveň více tahů v rámci jedné masky. Každý jednotlivý tah lze přitom kdykoli upravit či smazat, aniž by snímek ztratil kvalitu. Automatické dohledávání zdrojové oblasti pro retuši navíc výrazně přispívá k urychlení práce.
Příchod retušovacích nástrojů tak dělá z modulu Vyvolat komplexní prostor, kde fotograf zvládne celý editační proces. Nové verze přináší:
- Snadnější experimenty s vrstvami úprav
- Editor videoklipů s podporou videa i fotek
- Ovládání tabletem i nedestruktivně
- Snadnější tisk dokumentačních fotek
Mezi další novinky podzimní aktualizace patří rychlejší načítání složek s větším množstvím obrázků, podpora online-only souborů v úložišti OneDrive či lepší ilustrace hranic rozmazání štětců. Přibyly také klávesové zkratky.