16.9.14

Zoner Photo Studio 17 - nová verze oblíbeného českého programu


Česká společnost ZONER software, a. s. uvádí v těchto dnech na trh novou verzi  fotografického programu Zoner Photo Studio. Správa, úprava a publikace fotografií je se Zoner Photo Studiem 17 zase o něco jednodušší. Uživatelé ocení chytřejší správu fotoarchivu v podobě upraveného katalogu, více nástrojů pro práci s RAW formáty nebo rychlejší prohlížení snímků a možnost domácího sdílení fotografií mezi několika přístroji. 
Potěšující je skutečnost, že se tvůrci programu zaměřili na jednoduchost a produktivitu práce spíš než na bláznivé a složité efekty. 
Největších změn dostál modul RAW pro úpravu surových snímků a prošel tak největším posunem od verze 12. Pokročilé nastavení expozice a zdokonalenou práci s křivkami a živostí barev doprovází i vylepšené automatické úpravy. Ty uživateli doslova napoví, jak snímek dál upravit. Všechny změny provedené nad RAW soubory jsou navíc ihned viditelné ve Správci a náhledech. 
Práci s větším množstvím fotografií podstatně zrychlí nejen chytřejší katalog, ale také přepracovaný postranní panel v modulu Správce. Díky možnosti hromadného vkládání metadat nebo automatického doplňování klíčových slov, které se objevuje i v modulu Import, je snadné zpracovat velké množství snímků najednou.
Vedle těchto novinek nechybí ani další vylepšení a efekty v Editoru.
Pokročilí fotografové uvítají automatické korekce optických vad pomocí LCP profilů a zapáleným cestovatelům se budou líbit turistické mapy integrované přímo do Správce.
Plná verze Zoner Photo Studia 17 je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz.