27.6.13

Photo Slideshow Maker Platinum - recenze

Na webu je spousta různých prográmků, nabízejících vytváření různých pohlednic, klipů a slideshow. Zdálo by se, že co programátor, to  vlastní prográmek pro různá dárková balení fotografií a videí, s hudbou nebo bez ní. Až na malé výjimky nemají valnou úroveň, jde spíš o kýče. Většinou nejsou podporovány, ani rozvíjeny. Na základě těchto zkušeností jsem si stáhl program Photo Slideshow Maker bez velkých očekávání. 
Prvním signálem toho, že nejde zřejmě o dílo nudícího se programátora, ale o seriózní program, byl vzhled a obsah webové stránky produktu: http://www.photo-flash-maker.com/features.html. Dobrým signálem byla skutečnost, že tento program není jediným programem firmy-tvůrce, ale že jde o TOP program z uceleného portfolia software orientovaného na tvorbu slideshow ve formátu SWF. Dalším pozitivním signálem byla bohatá dokumentace produktu, včetně návodů pro jeho aplikaci v různých situacích, kvalitní FAQ, přesná historie vývoje verzí produktu. Kvalita a bohatství šablon různého stylu pro různé účely ( přes 300) a přechodových efektů ( přes 60 ) dále zvyšovalo můj zájem, zejména o nejvyšší verzi Platinum. Poslední informací, která rozhodla definitivně ve prospěch mé nabídky recenze tohoto produktu, byla existence speciálně vytvořeného webového prostředí Go2Album, pro publikování slideshow, vytvořených v tomto programu. Prostředí galerie zahrnuje všechny potřebné informace potřebné pro další šíření výstupů práce s programem. 
Ve své All-in-One Slideshow - viz dále - se snažím přiblížit prostředí ( systém MENU ) a nejdůležitější funkce programu. Ovládání programu je přehledné, položky menu jsou logicky řazené, obsah dialogových oken je dobře srozumitelný, což dále podporuje česká lokalizace. Základní struktura prostředí programu je dána 4-mi panely: panelu průzkumníku, panelu přechodových afektů, panelu vlastností a dynamického textu. 
Pro vstup jsou použitelné fotografie, FLV videa a hudební soubory. Výstupem je flash slideshow ve formátu SWF, využitelná k prohlížení na počítači, k vypálení samospouštěcích CD/DVD dárků a k vytváření webových galerií a to s dynamickými SWF + HTML + XML soubory. Slideshow lze uploadovat do účelového webového prostoru Go2Album. K obrazovým výstupům lze přidat text, cliparty a navíc hyperlinky na libovolné webové stránky. Tyto hyperlinky mohou být individuálně přiřazené k jednotivým slajdům. HTML šablony nabízí možnosrt tvorby slideshow, kompatibilních s HTML 5.
K slideshow lze přidat hudební soubory formátu MP3, WMA, WAW a obsah hudebních CD/DVD.
Program je profesionálním produktem tvůrců s dobrou představou o tom, co uživatel potřebuje a jak se mu bude co nejlépe s programem pracovat. Aplikační možnosti programu jsou rozsáhlé, o čemž svědčí promyšlená klasifikace šablon. Aktuální verze je 5.57, je kompatibilní s windows XP, Vista, 7 a 8. Velikost instalačního souboru je 38 MB.
Obrazovou část své recenze ve formátu slideshow, opublikuji do 10-ti dnů na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/platinum/