18.8.05

Mistrovství digitální fotografie - info o knize

Možná si říkáte: "proč taková prodleva v aktualizaci tohoto weblogu?". Nelenošil jsem u moře, ale pečlivě jsem studoval knihu, na kterou Vás chci právě upozornit. Je to nádherný exemplář - kniha, která potěší obsahem i provedením. Jde o překlad knihy sestavené autorem Kenem Milburnem, umělcem specializujícím se na digitální média a fotografem, který získal mnohá ocenění. Počítačovou grafikou, multimédii a fotografií se zabývá již od roku 1980. Jde o knihu vydanou CP Books ( CPress ) a to pod názvem "Mistrovství digitální fotografie "a s podtitulkem "Techniky profesionálů pro každého fotografa"
Málo kdy se Vám povede koupit knihu o rozsahu 480 plnobarevných stran!!! Všechny techniky a návody jsou doprovázeny nádhernými barevnými obrázky, které názorně ilustrují jednotlivé kroky.
Z obsahu knihy vybírám stručně:
- Vybavení digitálního fotografa
- Než začneme fotografovat – nač si dát pozor
- RAW formát – jeho přednosti a využití
- Fotografujeme v terénu, specifika jednotlivých typů fotografie
- Zpracování snímku na počítači, archivace na CD
- Retuše, pokročilé úpravy, efekty, tvorba panoramat
- Profesionální příprava snímku pro tisk na barevné tiskárně
- Publikování fotografií na Internetu
Kniha je určena jak čtenářům, kteří již nějaké zkušenosti s digitální fotografií mají, tak i těm, kteří z klasické fotografie na digitální teprve přecházejí. Zvláště ti ocení úvodní kapitoly, ve kterých se dozví, jaké vybavení potřebují, a seznámí se základními pojmy z oblasti digitální fotografie. V rozhodování zda koupoit či nekoupit knihu vydanou CP Books ( dříve SPress ) Vám může pomoci, když si odpovíte na následujících několik otázek:
- Chcete ve fotografování pokročit z úrovně rekreačního fotografa na úroveň profesionála?

- Neuspokojuje vás začátečnická látka většiny knih o digitální fotografii?
- Stojíte o rady zkušeného profesionála, který vám ukáže, jak se připravit co nejlépe na
fotografování různých typů snímků v terénu i interiéru, jak retušovat poškozené nebo
nevydařené snímky,

- Chcete se zdokonalit v používání proslulého nástroje jako je Photoshop k úpravám barev a světelnosti, a dalších podstatných vlastností digitálních fotografií?
- Stojíte o předvedení náročnější techniky, o ukázky jak zvládnout vkusné užití různých efektů, jak dosáhnout vynikajících výsledků při tisku,
- Chcete se dozvědět jak využít fotografie v kolážích, bez větší námahy vytvářet z fotografií kresby a mnoho jiného. Pokud si na většinu otázek odpovíte kladně, není o čem přemýšlet. V tom případě jsem přesvědčen o tom, že vydání 590 Kč za knihu "Mistrovství digitální fotografie " bude investicí, která se Vám bohatě v uspokojení nad výsledky práce s digitálním fotoaparátem