12.2.05

Image File Search 1 - obrázky na HD

Zkusili jste si někdy odhadnout kolik máte na disku obrázků a kolik prostoru na disku zabírají? Ne? Tak si tipněte! Pak si to zkuste zjistit s prográmkem, který Vám to umožní zjistit přesně a rychle. A bez nutnosti instalace. Na disku zabírá necelých 30 Kb. Nastavíte si:
- v jakém prostoru má program snímky hledat
- a jaké formáty snímků má do vyhledávání zahrnout.
Pak stačí kliknout na tlačítko "Begin Search" a můžete sledovat jak to pěkně přibývá. Po chvilce se Vám zobrazí tabulka obsahující:
- počty souborů
- a velikost obsazené paměti
a to v členění podle vybraných formátů ( jpg, bmp, gif, atd.) a celkem. Pokud byste upravovali seznam formátů, a přejete-li si úpravu uložit, ukončíte práci tlačítkem OK, když ne, skončíte Cancel. A to je vše. Program pracuje pouze s koncovkami názvu souborů. Neukazuje seznam nalezených souborů, ale pouze jejich počet a prostor na disku, který zabírají.

Určitě Vás napadne, že si můžete zvolit i koncovku souboru z úplně jiné oblasti, než je digifoto.
A kde program najdete?
Soubor nemusíte ani stahovat. Připravil jsem Vám ho ve své doméně v AKA MONITORu k přímému spuštění z adresy:
http://www.akamonitor.cz/SF1/searchfiles.exe
Pokud ho chcete mít i na svém počítači, obraťte se na adresu: http://www.prismaticsoftware.com/Utility/Utility.html.
Na případné poznámky ve smyslu: vždyť máme na PC Total Commander, Průzkumník, atd. podotýkám, že posláním prográmku není nic jiného, než to, co nabízí - zadarmo, při velkosti 30 Kb a ještě k tomu bez nutnosti instalace. Občas si přece můžeme dovolit i jednoduché přístupy,neníliž pravda?
Pozn.: Ti z Vás, kteří odebíráte časopis Computer, najdete program na přiloženém DVD u čísla 3/05.